A jó megjelenéshez manapság hozzá tartozik az ápolt kéz is. Kezünket, körmeinket manikűr és műköröm segítségével varázsolhatjuk még szebbé. A tél és a nyár beköszöntével azonban kezünk fokozott törődést igényel. A hideg szél és a napsütés okozta száraz bőr ápolására tökéletes megoldás a paraffinos kézápolás, amely fél óra alatt puhává varázsolja és vitaminokkal táplálja a kéz bőrét.
A manikűr a köröm rövidítését, formázását, igény esetén a körömágy bőrének kivágását, a köröm felületének polírozását, lakkozást és a körömágy bőrének vitaminos olajjal való ápolását tartalmazza.
A japán manikűrt a manikűr kiegészítése ként lehet alkalmazni. A japán arisztokráciától átvett kezelés, amelynek során természetes méhviaszt juttatok a köröm rostjai közé, majd ezt az anyagot egy speciális por segítségével a körömbe zárom és tartós, akár 2 hétig is tartó fényt adok neki.
A kezelés során a köröm egészségesebb és erősebb, a körömágy színe egészséges rózsaszín lesz.
Havonta 3 alkalommal kell ismételt kezelést végezni, amely csak az előző kezelés óta nőtt körömfelületet érinti, majd a teljes körömfelület újra tartós fényt kap.
Gyenge, töredező körmök esetén, különösen műköröm eltávolítás után csodálatos eredmény érhető el.
A paraffinos kézápolás a kéz bőrének radírozását, fertőtlenítését és vitaminos krémmel való ápolását foglalja magában. Ezután a folyékony paraffinba a kezet kétszer bemártjuk, majd műanyag és frottír kesztyű kerül rá. Minimum 30 perc elteltével a kesztyűt a szilárd paraffinnal együtt lehúzzuk a kézről.
Természetesen, egyszeri kezeléstől, mint sok más esetben, itt sem lehet csodákat várni. A paraffinos kézápolást kúraszerűen kell alkalmazni, attól függően, hogy mennyire van kiszáradva a kéz bőre.
Általánosságban elmondható, hogy az első két héten 2 alkalom, utána ismét két hétig 1 alkalom, majd kéthetente 1 alkalom ajánlott, a megfelelő állapot eléréséhez.
Műköröm:
A köröm meghosszabbítása történhet tip felragasztásával, amelyet a saját körömmel való egybecsiszolása, rövidítése és formázása után zselével vagy porcelánnal vonunk be.
Másik lehetőség az műköröm építés, amikor a sablont helyezzük a saját köröm alá, amelyre a köröm meghosszabbításaként zselét vagy porcelánt hordunk fel. Kötés után a sablont eltávolítjuk, majd a körmöt formázzuk.
A köröm meghosszabbítása nélkül lehetőség van a saját körmöket erősíteni. Ekkor a köröm hossza és a formája is adott, a körömre megerősítésként zselé vagy porcelán réteg kerül.
Nagyon kedvelt az un. francia vég építése, amikor a köröm szabad szélét fehér zselével vagy porcelánnal vonjuk be, ezáltal gyönyörű francia manikűr készíthető, amely nem kopik le. A francia véget el lehet készíteni egyedi variációkban is, például csillámos zselével és porcelánnal vagytörtkagylóval. Így a megszokott francia hatást egy kicsit változatosabbá lehet tenni.